Novinky

Zdravotnictví v Saudské Arábii

20.3.2019

O tom, jak funguje ošetřovatelská péče a zdravotnictví v Saudské Arábii nám přijela představit sestřička třineckého oddělení ARO nemocnice Podlesí, která v této zemi strávila celý rok a přivezla si neocenitelné zkušenosti. A žáci ani nedutali.


Ani u nás nezůstal Mezinárodní den žen opomenut

13.3.2019

Také žáci naší školy se zapojili do oslavy Mezinárodního dne žen a popřáli jak pacientkám Nemocnice Český Těšín a.s., tak jejímu personálu- tedy dámám.


Školní kolo recitační soutěže

13.3.2019

V pondělí 11. března se na naší škole v Českém Těšíně uskutečnilo celoškolní kolo recitační soutěže. Vybrané žáky z těšínské školy doplnili žáci ze školy v Ostravě. Kdo ale čekal rivalitu ala „rap battle“, byl zklamán.


První pololetí je za námi a se skvělými výsledky

3.2.2019

První pololetí tohoto školního roku uteklo jako voda a žáci jej mají za sebou. Pro některé to bylo první vysvědčení na střední škole a premiéra to byla i pro letos otevřenou školu v Českém Těšíně- její žáky i učitele. Výsledky byly ale výborné.


The Last Wish

30.1.2019

V pátek 25. ledna dopoledne se v prostorách českotěšínského kina uskutečnilo divadelní představení, jehož se zúčastnili všichni učitelé i pedagogové naší školy.


Druhý termín Dnu otevřených dveří spolu se Dnem zdraví přímo ve škole

9.1.2019

Pokud zvažujete studium na AGEL Střední zdravotnické škole, určitě si nenechte ujít Den otevřených dveří, který proběhne 10. ledna od 14 do 17 hodin. Jedná se už o druhý termín, kdy v prosinci školu navštívilo na 200 zájemců a jejich rodinných příslušníků. Aby si na své přišel i doprovod žáků, rozhodli jsme se opět spojit s Nemocnicí Podlesí a Nemocnicí Český Těšín a připravili sérii několika vyšetření, která budou moci všichni zúčastnění podstoupit zdarma.


Vánoční atmosféra dorazila do školy

12.12.2018

Jestli si vánoční náladu přivezli studenti z návštěvy kouzelného Krakova, nebo už na ně dolehla i během běžných uhoněných dnů, to nevíme, ale škola už jim podlehla. Vánoční zdobení, tvoření a nepostradatelný stromeček už i ve škole připomínají, že Štědrý den se rychle blíží.


Den otevřených dveří spolu se Dnem zdraví přímo ve škole

27.11.2018

Pokud zvažujete studium na AGEL Střední zdravotnické škole, určitě si nenechte ujít Den otevřených dveří, který proběhne 13. prosince od 14 do 17 hodin. Opakovat se pak bude ještě v lednu 2019. Aby si na své přišel i doprovod žáků a rodinní příslušníci, rozhodli jsme se spojit s Nemocnicí Podlesí a Nemocnicí Český Těšín a připravili sérii několika vyšetření, která budou moci všichni zúčastnění podstoupit zdarma.


Beseda s pracovníkem horské služby panem Petrem Maligou

14.11.2018

Pokud máte rádi hory a uchvacuje vás pohled na ně, určitě byste si užili úterní přednášku, která se konala v kinosále školy. Do Těšína přijel pán Petr Maliga, pracovník horské služby, který působí na Javorovém vrchu. Petr přinesl ukázat základní výbavu, vysvětlil náplň práce pracovníků horské služby a jaké jsou nejčastější situace, kdy je jich potřeba.


Třídní schůzky

5.11.2018

Žáci už za sebou mají více jak dva měsíce výuky, proto bychom rádi pozvali všechny rodiče a zákonné zástupce na první třídní schůzky, které se uskuteční 14. listopadu od 16. hodin v budově AGEL Střední zdravotnické školy.


Beseda se skotskou rodilou mluvčí

14.10.2018

Jak oživit jinak běžnou výuku angličtiny? Třeba sympatickou rodilou mluvčí, která do Českého Těšína zavítala až ze skotského Glasgow. Byla jí slečna Kim Scott a s žáky toho stihla hodně.


Žáci naší školy na Těšínské osmičce

14.10.2018

V neděli 7. října se v Českém Těšíně uskutečnil druhý ročník běžeckého závodu s charitativním podtextem pod názvem Těšínská osmička. Akci pořádá Nadace AGEL a naši studenti na ni nemohli chybět. Letošní výtěžek ze startovného putoval na nákup dětského invalidního vozíku pro Slezskou diakonii, středisko LYDIE Český Těšín.


Oslavy Mezinárodního dne seniorů se v Nemocnici Český Těšín ujali studenti

8.10.2018

První říjen připadá v kalendáři tradičně na Mezinárodní den seniorů, který se slaví už od roku 1990. V Nemocnici Český Těšín se jeho připomenutí chopili žáci Střední zdravotnické školy AGEL, kteří si pro klienty oddělení ošetřovatelské péče a sociálních lůžek připravili kulturní program, který zpestřil jinak všední den.


Beseda s básníkem Ondřejem Hanusem

25.9.2018

Žáci vyrazili ve středu 19.9. do čítárny a kavárny AVION v Českém Těšíně, kde se zúčastnili besedy s českým básníkem Ondřejem Hanusem. Akci organizovala Městská knihovna v Českém Těšíně.


Adaptační kurz je za námi

23.9.2018

Aby září bylo pro nové studenty co nejpříjemnější a seznamování celého kolektivu proběhlo hladce, vydali se žáci AGEL Střední zdravotnické školy v Českém Těšíně na adaptační kurz do Budišova nad Budišovkou. A co tady žáky čekalo? Adrenalin, spousta zážitků a nová kamarádství.


Exkurze do Nemocnice Český Těšín

10.9.2018

Studenti těšínské AGEL Střední zdravotnické školy se nestihli ani rozkoukat po velkolepém slavnostním zahájení školního roku a už je čekali v nedaleké Nemocnici Český Těšín na jejich první exkurzi. Personál nemocnice byl skvěle připraven a žáci odcházeli nejen o něco chytřejší, ale také ujištěni v tom, že si vybrali ten nejlepší možný obor.


Slavnostní otevření školy v Českém Těšíně

5.9.2018

Od září nově otevřená AGEL Střední zdravotnická škola v Českém Těšíně začala vzdělávat prvních 56 studentů. Ti nastoupili na obory Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum. Zájem žáků byl obrovský a už letos se tak naplnily dvě třídy.


Informace pro budoucí žáky 1. ročníků

22.8.2018

Objednávku učebnic pro 1. ročník prosím zasílejte na emailové adresy alzbeta.panakova@szs.agel.cz nebo pavlina.buluskova@szs.agel.cz. Děkujeme


Otevření školy na konci prázdnin

19.8.2018

Pro studenty, kteří potřebují potvrzení o studiu ještě před začátkem školního roku, bude k dispozici v posledním týdnu měsíce srpna, tedy od 27. 8. sekretariát školy, a to ve všední dny od 8:00 do 12:00 hodin. Případně se prosím domlouvejte přímo na telefonním čísle 721 055 207.


Informativní schůzka pro rodiče nově přijatých žáků

6.6.2018

Srdečně zveme všechny rodiče nově přijatých žáků na úvodní informativní schůzku s vedením školy, která se uskuteční pro žáky přijaté do Českého Těšína ve středu 20. června 2018 od 16:00 v budově školy v Českém Těšíně (ul. Slovenská 1), pro žáky přijaté do Ostravy ve čtvrtek 21. června 2018 od 16.00 v budově školy v Ostravě (ul. Antošovická 107/55, Koblov).


Výsledky II. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

30.5.2018

Výsledky druhého kola jsou již na webu. A zde je pár důležitých informací jak postupovat dál.


Stále máme volná místa

30.5.2018

Vážení zájemci o studium, ještě máme volná místa v těchto oborech:


II. Kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

17.5.2018

Pokud stále uvažujete o studiu na AGEL Střední zdravotnické škole, máte v tomto školním roce poslední možnost se přihlásit v rámci vyhlášeného 2. kola přijímacího řízení.


Ujištění o otevření školy v Českém Těšíně

10.5.2018

Rádi bychom ujistili všechny rodiče a žáky, kteří si podávali přihlášku na naši školu do Českého Těšína, že se škola v září otevře pro všechny přijaté studenty. Mrzí nás, že se šíří informace, které se nezakládají na pravdě. Prostory, které budeme mít k dispozici pro AGEL Střední zdravotnickou školu v současné době přestavujeme a rekonstruujeme, abychom mohli žáky v září přivítat v plné parádě.


Jak postupovat při nepřijetí ke studiu

30.4.2018

Žáci, kteří nebyli přijati z kapacitních důvodů, byť kritéria splnili, mají ještě možnost odvolání.


Výsledky prvního kola přijímacího řízení

27.4.2018

Výsledky prvního kola již visí na webu. A zde je pár důležitých informací jak postupovat dál.


Své dveře otevřela AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě i Českém Těšíně

12.2.2018

V prosinci a lednu proběhly dny otevřených dveří na škole v Ostravě, tak také na nově připravovaném detašovaném pracovišti v Českém Těšíně. Ředitel školy tak během tří dnů promluvil ke zhruba pěti stům zájemcům či jejich rodičům. Školy tak snad stihli navštívit všichni, kdo se o studium u nás zajímají.