Novinky

Studenti se spolu s těšínskou nemocnicí připojí k tzv. Setkávárně, kterou pořádá organizace ADRA

Studenti Střední zdravotnické školy AGEL v Českém Těšíně se zúčastnili prvního školení dobrovolníků, které jim umožní navštěvovat pacienty v Nemocnici Český Těšín. Školení zorganizovala humanitární organizace ADRA, která projekt "Setkávárna" začala v Ostravě a dále jej implementuje do dalších měst. Tento projekt je zaměřen zejména na studenty středních zdravotnických škol, kteří docházejí za pacienty do nemocnic. Pravidelně jednou týdně jim nabízejí zdarma kávu, čaj či jiné nápoje a drobné občerstvení přímo na pokoji nebo ve společenské místnosti. Dochází tak k milému setkání dvou generací, senioři jsou na chvíli vytrženi z nemocničního stereotypu a studenti se učí komunikovat s lidmi staršího věku, kteří jsou nemocní. Nabídka setkání u kávy je velmi přirozený způsob jak navázat hovor a strávit společně kratší či delší čas.

Do projektu se přihlásilo celkem 19 studentů naší školy. Ve svém volném čase budou navštěvovat seniory v nemocnici Český Těšín, aby zpříjemnili jejich pobyt dobrým slovem či úsměvem. Setkavárna začne fungovat od dubna. Všechny studentky se velmi těší na nové zkušenosti, které získají při této dobrovolnické aktivitě.

Stejný projekt probíhá už od loňského roku v Ostravě, kde naši žáci dochází na Oddělení následné péče Vítkovické nemocnice.