Novinky

Beseda s pracovníkem horské služby panem Petrem Maligou

Pokud máte rádi hory a uchvacuje vás pohled na ně, určitě byste si užili úterní přednášku, která se konala v kinosále školy. Do Těšína přijel pán Petr Maliga, pracovník horské služby, který působí na Javorovém vrchu. Petr přinesl ukázat základní výbavu, vysvětlil náplň práce pracovníků horské služby a jaké jsou nejčastější situace, kdy je jich potřeba.

Žáci se dozvěděli, jak se mohou stát takovým pracovníkem, kde se nacházejí základny v České republice i konkrétně v okolí nedalekých Beskyd. Zároveň se naučili, co si vzít do hor, jak se chovat a jaké zásady dodržovat, abychom pomoc horské služby vlastně vůbec nepotřebovali.

Jeho vyprávění bylo velmi zajímavé, působivé a obohacující. Petr se podělil i o několik podnětných historek "z praxe", kdy s kolegy zachraňovali životy v horách.       

Jelikož se blíží zima, beseda měla i preventivní charakter- jak si užít hor, ale bezpečně. Všichni hodnotili besedu jako velmi přínosnou a pan Petr nám přislíbil i další návštěvy a spolupráci, za což jsme velmi vděční a už ted´se těšíme na další setkání.